CVMeeskondSportMeediaFotodToetajadFännidele
Arlington, Teksas. Selle hooaja esimene kettaheite võistlus sai peetud! Tulemuseks tagasihoidlik 57.74. Ilm oli täiesti tuulevaikne, pilves, aga mitte liiga külm, temperatuur oli täiesti paras. Lõpptulemusega olime treeneriga mõlemad väga rahul, sest see võistlus näitas, et me liigume oma nägemustega õigel teel. Oma tulemusega sain teise koha, võitis eelmise aasta USA meister kettaheites ja mees kellega hetkel treenin koos - Michael Robertson tulemusega 63.54. Selle võistluse põhjal saame edasiseid plaane vormistama hakata, aga üldpildis heitetehnika juures me midagi suurt enam ei muuda see aasta, tuleb lihtsalt rohkem heiteid teha, et see kinnistuks. Nädala jooksul näitasin treeningutel väga head minekut, paljud heited oli 60m läheduses, lihtsalt võistluse ajaks olin juba pisut väsinud ja plahvatuslikkusest jäi ka vajaka. See hooaeg tuleb kindlasti vahva!

Ilus avalöök homsele kettaheite võistlusele sai antud täna! Homse võistluse raames saime meie korraldada vasaraheite võistluse ja oma esimesel katsel parandasin oma kehtivat isiklikku rekordid peaaegu kahe meetriga. Lõpptulemus 64,89 andis 13 võistleja hulgas kolmanda koha. Võib öelda, et olen väga rahul selle tulemusega, sest ma eriti ei harjuta vasarat siin, natukene vahepeal heidan seda, aga need muudatused, mis treener vasara tehnikas sisse viis olid piisavad, et suudaks kuskil 65 meetrit või rohkem heita see aasta. Homme algab kettaheide kohaliku aja järgi kell 1 pärastlõunal. Pärast kettaheidet ehk tõukan ka kuuli, eks see selgub homme.

Avalöök selle aastasele hooajale on tehtud. Täna võistlesin ainult vasaraheites ja kuulitõukes, mõlemad alad võitsin tulemustega 62,30 vasaras ja 17.98 kuulitõukes. Ilm võistlemiseks oli väga ilus, kuskil 25 kraadi sooja ja mahe tuul. Natukene oleks soovinud vasarat kaugemale heita, sest soojenduskatsed näitasid head minekut. Kuulitõuke ajaks olin juba suht väsinud ja see võidutulemus pakkus päris head rahuldust, sest viimastel kuulitõuke treeningutel olen suht tagasihoidlikuks jäänud kaugele tõukamisega. Järgmine võistlus on tuleval reedel, 28. märtsil, kus võistlen samuti vasaraheites ja järgmine päev teeme avastardi kettaheites.

Väike plaanide muudatus tuli sisse seoses selle hooaja esimese võistlusega. Otsustasime treeneriga võistelda järgmine nädalavahetus Bayloris vasaraheites ja kuulitõukes. Treeningutel olen näidanud häid tulemusi mõlemal alal, eriti vasaraheites. Ei julge küll ennustada, kui kaugele vasara kaared kandunud on, aga kindlasti kuskil 65 meetri kanti, kuulitõukes samuti on praegu hea seis ja hea vorm. Siiski kahe nädala pärast, 29. märtsil, võistleme kindlasti Arlingtonis ja seal samuti teeme kindlasti kaasa vasaraheites ja kettaheites, kuulitõuke üle veel peame otsustama, kas hakkama proovima. Praeguse seisuga on füüsiline vorm väga hea, ei ole küll maksimum raskusi jõusaalis proovinud, aga julgen oletada, et kui prooviks, siis suudaks nii mõnel alal isiklikku tippmarki rünnata.

4 nädalat. Nii palju on jäänud selle välishooaja avavõistluseni Arlingtonis. Praegu vormi koha pealt ei ole nuriseda, hakkame leidma juba heitesse kena rütmi ja stabiilsust. Oleme ka treeningplaani võtnud kolm korda nädalas kuuli tõugata ja korra nädalas vähemalt vasarat heita. Kuulitõukes läheb enesetunne aina paremaks iga trenniga. Väga palju oleme selle lühikese ajaga suutnud korda saata. Üldkehalise poole pealt on kõik väga heas vormis, kaal on 120kg juures olnud mitu nädalat ja kiiruslikud ja plahvatuslikud näitajad on väga head.© Margus Hunt / e-post: margus@hunt.ee, tel: 5804 6901, a/a 221023761480